Uzaktan Eğitim Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Tarih

2020-02-06T00:00

Uzaktan Eğitim Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitim, öğrenci ve eğitmenin sınıf ortamında bulunmalarına gerek kalmadan tamamen sanal ortamda dersin işlendiği eğitim sistemidir. Zaman ve mekândan tamamen bağımsız yapılan eğitim türüdür. Eğitimi tıkla uzaktan eğitim sisteminde siz ilerleme kat ettikçe bir sonraki eğitim açılır hale gelmektedir. İlerlemeleriniz kayıt altında tutulur. Her bölüm sonunda sorular sorularak, kısa testler yapılır. Almış olduğunuz eğitim içeriğini pekiştirmenize olanak sağlamaktadır. Öğrencilerin online eğitim alabilmesi için internet bağlantısına sahip bilgisayar, telefon ve tablet yeterli olacaktır.

Uzak Eğitimin Faydaları

Uzaktan eğitim almak zaman ve maddi açıdan size tasarruf sağlayacaktır. Eğitimleri istediğiniz anda istediğiniz zamanda izleme imkânı sunmaktadır. En önemli husus ise ders kaybınızın olmamasıdır. Bunun haricinde anlamadığınız veya kafanıza takılan alanlarda sisteme giriş sağlayarak eğitimleri tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

Eğitmenler Kimlerdir?

Eğitmenlerimiz aktif olarak çalışan profesyonel kişiler olmasının yanı sıra uzun yıllardır bire bir eğitimlerimizde çalışmaktadır. Yalnızca teorik bilgiler dışında iş hayatında kullanılan ve hata yapılan alanlar üzerinde daha fazla durarak sizleri iş hayatında yukarıya taşımakta yardımcı olmaktadır.

Eğitim Süresi Nedir?

Eğitimlerimizin toplam süresi alınan eğitim ve ders içeriği yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Sertifika Alabiliyor muyum?

Eğitim içerisinde yapılan sınavlarda başarı göstermeniz dahilinde sertifika almaya hak kazanmaktasınız.

Kayıt Olmak İstiyorum
footer logo

Weeb Akademi çağdaş, yaratıcı, problem çözme yetisine sahip, günün gereklerine ayak uyduran, kendi kendine yetebilen bireyler yetiştirmek ve bu bireylere etkin eğitim hizmetleri sunmayı ilke edinmiş bir eğitim kurumudur.

Butik bir dershane olmasına rağmen kurulduğu ilk andan itibaren kaliteye verdiği önem ve zoru başarma azmi sayesinde kısa sürede eğitim sektöründe tanınmış ve bu ilkelerinden asla vazgeçmemiştir.